برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

استعلام قبض تنها با یک API به کمک سرویس جدید فینوتک

کاهش آسیب به محیط زیست، کم کردن هزینه‌ها و راحتی مشترکان، از عوامل تاثیرگذار در حذف قبوض کاغذی در سال‌های اخیرند. برای سرعت دادن به این روند، باید استفاده از پرداخت‌های الکترونیکی را فراگیر کرد تا کاربران بتوانند استعلام قبض و پرداخت آن را به صورت اینترنتی انجام دهند و اپلیکیشن‌های موبایلی در دسترس‌ترین ابزار برای انجام این کار هستند.

در حال حاضر تنها می‌توان قبض تلفن ثابت و قبض تلفن همراه را در اپلیکیشن‌ها استعلام و پرداخت کرد. از سوی دیگر امکان پرداخت تمام قبض‌ها از طریق شناسه پرداخت و شناسه قبض از طریق اپلیکیشن ها فراهم شده است که مستلزم دانستن این دو شناسه است.

برای فراهم نمودن امکان پرداخت غیر حضوری، اپلیکیشن‌های پرداخت باید وب سرویس‌های استعلام را درون خود جمع‌آوری کنند، که این خود چالش‌هایی را به همراه دارد. مثلاً برای قبض برق، باید از هر استان، وب سرویس مورد نظر را به صورت جداگانه دریافت کرد.

معرفی وب سرویس استعلام قبوض فینوتک

فینوتک با جمع‌آوری تمامی سرویس‌های استعلام قبض تنها در یک API، امکان استعلام و پرداخت یک‌جای تمام قبض‌ها را فراهم کرده است. اپلیکیشن‌های پرداخت و وب‌‎سایت‌ها می‌توانند با استفاده از وب سرویس استعلام قبض فینوتک، تجربه راحتی را برای مشترکین خود رقم بزنند و امکان استعلام قبض تلفن، استعلام قبض گاز، استعلام قبض آب و استعلام قبض برق را به صورت یک‌جا در اختیار آن‌ها قرار دهند.

مشترکان با یک بار وارد کردن شناسه‌ای که در تمام دوره‌ها ثابت مانده و تغییر نمی‌کند، می‌توانند تمام قبوض خود را استعلام کنند و استفاده از قبض کاغذی را برای همیشه حذف کنند. مثلاً با یک بار وارد کردن شناسه اشتراک، می‌توانند قبض گاز، آب و برق را استعلام کرده و جزئیات قبض مانند بدهی آخرین دوره و مهلت پرداخت را دریافت کنند و بدون نیاز به شناسه پرداخت و شناسه قبض، پرداخت خود را انجام دهند.

برای آشنایی بیش‌تر با سرویس استعلام قبض فینوتک می‌توانید جزییات مربوط به نحوه پیاده‌سازی و استفاده از آن را در بخش مستندات فنی فینوتک بخوانید. همچنین از طریق بخش تماس با ما می‌توانید با فینوتک در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح کنید.